Kërcënimi nga sulmet terroriste mbetet i lartë

Autori:Gazeta Fjala

muslim militants

kërcënimi terrorist mbetet shumë i lartë në Francë, por nuk ka elemente zyrtare për një kërcënim për Krishtlindje, edhe pse ka rrezik, theksoi drejtori i përgjithshëm i Policisë kombëtare (DGPN) Jean-Marc Falcone, në një intervistë për “Journal du Dimanche”.

“Shërbimet tona sekrete analizojnë çdo ditë gjendjen e kërcënimit. Që prej disa muajsh, ky i fundit mbetet shumë i lartë, në Francë dhe në vendet evropiane që marrin pjesë në koalicionin kundër organizatës së Shtetit Islamik”, ka shtuar tutje ai.

Drejtori i policisë kombëtare të Francës ka thënë se pas sulmit në Nisë, në Berlin “ne konfirmojmë që duhet të vendosim një dispozitiv sigurie me intensitet të lartë, si aktive dhe pasive, në grumbullimet e mëdha”, ka thënë a

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kercenimi-nga-sulmet-terroriste-mbetet-i-larte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala