Kelmendi “ua ngreh veshin” ministrave

Autori:Gazeta Fjala

ramiz-kelmendi_1478208500-5379920

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi u bëri thirrje ministrive dhe institucioneve përgjegjëse për përmirësimin e mjedisit afarist.

Ai ka kërkuar nga ta që të punojnë serioizsht, në mënyrë që të jepen rezultate të mira, për përmirësimin e pozitës së Kosovës në rangimin e Bankës Botërore për të bërit biznes, shkruan Gazeta Fjala.

Kelemendi ka thënë se duhet afrimuar Kosovën para investitorëve vendorë dhe të huaj, si një vend në të cilin ka mundësi investimi. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kelmendi-ua-ngreh-veshin-ministrave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala