KEK-u kthehet ka dielli

Autori:Gazeta Fjala

keku

Korporata Energjetike e Kosovës si duket nuk i beson më vetes se mund të siguroj energji për të ndriçuar hapësirën për punëtorët e vet.

Sipas njoftimit të publikuar në KRPP, KEK-u ka porositur dy ndriçues solar, të cilët funksionojnë me energjinë diellore. Për blerjen e tyre Korporata Energjetike ka planifikuar t’i shpenzoi 2 mijë euro nga buxheti i saj./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kek-u-kthehet-ka-dielli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala