Kaq para kushton koleksioni i veturave të Ronaldos

Autori:Gazeta Fjala

ronaldo

Jashtë fushave të blerta, Topi i Artë, Cristiano Ronaldo ka një pasion të madh për vetura.

Ylli i Real Madridit, ndër shumë makina, zotëron po ashtu edhe dy automjete Bugatti.

Ai ka mbledhur një koleksion veturash që kap shifrën e afro gjashtë milionë funteve.

             

Porsche Cayenne – £67,500 – 150mph

BMW M6 – £77,500 – 155mph

Porsche Carrera S – £87,335 – 191mph

Bentley GT Speed – £140,000 – 205mph

Ferrari 599 GTB Fiorano – £200,000 – 208mph

Audi RS5 – £61,000 – 155mph

Audi R8 – £107,000 – 185mph

Audi S8 – £82,000 – 155mph

Mercedes S65 AMG Coupe – £180,000 – 155mph

Range Rover Sport SVR – £100,000 – 176mph

Ferrari F12 – £240,000 – 211mph

Porsche 911 Turbo S – £148,000 – 205mph

Mclaren mp4-12c – £168,500 – 207mph

Mercedes-Benz AMG GLE 63S – £105,000 – 155mph

Chevrolet Camaro SS – £35,000 – 165mph

Bugatti Veron – £1.7milion – 254mph

Bugatti Chiron – £2.5m – 261mph

Shuma totale: £5,910,500

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kaq-para-kushton-koleksioni-i-veturave-te-ronaldos/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala