Kapen 100 kg kanabis, ja ku i kishte fshehur shqiptari

Autori:Gazeta Fjala

auto_Screenshot_81571577845-852x460

Më shumse 100 kilogramë kanabis sativa është kapur nga karabinierët në një fushë në Marano të Napolit.

Marijuana ishte fshehur në bidonë plastikë të groposur e mbuluar me bar, por pa arritur t’i shpëtonin kontrollit të karabinierëve, të cilët arrestuan edhe dy persona, një 46-vjeçar nga një zonë aty pranë dhe një 18-vjeçar shqiptar.

Pas atij takimi madje siç kishin treguar bashkëpunëtorët e afërt, Vuçiq kishte mbajtur shënime personalisht nga ai takim, dhe më pas nuk kishte folur me stafin e tij për minuta me radhë.

Gjatë kontrollit, përveç 112 kileve të marijuanës, karabinierët gjetën edhe 50 gramë hashash dhe materiale për ambalazhim, si dhe 49.210 euro të supozuara si të përfituara nga aktiviteti i paligjshëm.

Italiani dhe shqiptari, pa precedentë, u dërguan në burgun e Poggioreales, në pritje të procesit për akuzën e zotërimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kapen-100-kg-kanabis-ja-ku-i-kishte-fshehur-shqiptari/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala