Kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes

Autori:Gazeta Fjala

vv41

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore.

Dje në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje është propozuar dhe votuar 70% e listës për deputetë, ndërsa bazuar në statutin e kësaj partie i mbetet kryetarit të partisë Visar Ymerit që të vendosë për 30% e mbetur të listës. Vetëvendosje pritet që sot gjatë ditës të publikojë listën me emrat e plotë.

Bartësi i listës dhe njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes është Albin Kurti, ndërsa siç merr vesh Gazeta Observer këta janë disa nga kandidatët për deputetë të kësaj partie. Duhet cekur se kjo nuk është radhitja zyrtare e kandidatëve brenda listës.

 1. Albin Kurti
 2. Visar Ymeri
 3. Aida Dërguti
 4. Glauk Konjufca
 5. Rexhep Selimi
 6. Albulena Haxhiu
 7. Donika Kadaj-Bujupi
 8. Besa Baftiu
 9. Ismail Kurteshi
 10. Sali Salihu
 11. Fisnik Ismaili
 12. Shqipe Pantina
 13. Faton Topalli
 14. Dardan Molliqaj
 15. Fitore Pacolli
 16. Liburn Aliu
 17. Dardan Sejdiu
 18. Mytaher Haskuka
 19. Driton Çaushi
 20. Xhelal Sveçla
 21. Sali Zyba
 22. Dukagjin Gorani
 23. Arbërie Nagavci
 24. Sami Kurteshi
 25. Yll Hoxha
 26. Fatmire Kollçaku
 27. Emin Gërbeshi
 28. Faruk Mujka
 29. Ajet Potera
 30. Bajram Ajeti
 31. Hydajet Hyseni
 32. Shemsi Syla
 33. Arbër Rexhaj
 34. Drita Millaku
 35. Bashkim Lajçi
 36. Gani Krasniqi
 37. Nexhat Kryeziu
 38. Albana Gashi
 39. Albana Fetoshi
 40. Mimoza Shala
 41. Kujtim Shala
 42. Frashër Krasniqi
 43. Adea Batusha
 44. Atdhe Arifi
 45. Egzon Haliti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kandidatet-per-deputete-te-vetevendosjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala