Kafshë gjigante në arat e Japonisë

Autori:Gazeta Fjala

auto_10kaf1507625693

Imagjinoje të zgjoheshit dhe te gjenit disa kafshë gjigante afër shtëpisë. Pa dyshim, do të frikësoheshit. Pastaj, me siguri do fërkonit sytë.

Kjo është pikërisht ajo me të cilën ndeshen çdo ditë disa fshatarë në zonat e largëta të Japonisë.

Për fat të mirë, kafshët janë bëra thjesht nga bari dhe kashta, transmeton Syri.net. Ata ishin ndërtuar për një festival vendas dhe ishin simboli i ndërrimit të stinëve.

Megjithatë në një video e filmuar nga ajri, kafshët gjigante duket mëse të vërteta, pa dyshim sa mahnitëse aq edhe të frikshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kafshe-gjigante-ne-arat-e-japonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala