Jahti më i bukur dhe më i shtrenjtë në botë (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

4

Andy Waugh, një dizajnues i jahteve nga Londra, ka krijuar një super-jaht të gjatë 400m të quajtur Epiphany, i cili përmban një pishinë dhe një dizajn mahnitës.

Por krijimi i tij ka mbetur thjesht në projektim sepse do të duhej kohë e gjatë për tu ndërtuar realisht.

Për ta ndërtuar këtë jaht do të duheshin plot pesë vite, dhe varësisht nga specifikat finale, do të kushtonte rreth 500 milionë euro.

Deri atëherë shihni se si duket ky dizajn:1 2 3

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/jahti-me-i-bukur-dhe-me-i-shtrenjte-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala