Ja sa persona ndoqën nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Gjibraltarit

Autori:Gazeta Fjala

21-5473

Kosova ka arritur dje fitore në miqësore ndaj Gjibraltarit me rezultatin 1-0.

Florent Hasani shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën 68-të.

Edhe në këtë miqësore me një rival modest Dardanët mbushën tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri”.

Numri i saktë i tifozëve të pranishëm në shkallët e stadiumit ‘Fadil Vokrri ishte 12.142 tifozë, këtë gjë e ka konfirmuar edhe komentatori zyrtar i përfaqësueses së Kosovës, Andin Lokaj pak minuta para përfundimit të ndeshjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ja-sa-persona-ndoqen-nga-afer-ndeshjen-mes-kosoves-dhe-gjibraltarit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala