Ja pse ulëset e aeroplanëve kanë ngjyrë të kaltër

Autori:Gazeta Fjala

airplane

Për nisa transporti ajror mund të jetë pak i tensionueshëm.

Fluturoni nëpër një tub metalik i mbushur përplot me karburant të flakueshëm, mbi të gjitha, shkruan Independent, transmeton Klan Kosova.

Por që, herën tjetër kur të udhëtoni me aeroplan vini re diçka. Ulëset me ngjyrë të kaltër.

Mësojeni se ato qëllimshëm janë bërë kështu, për të ju rrethuar me dizajnë që ju bëjnë të ndjeheni më të qetë.

Ngjyra e kaltër është zbuluar se ndikon në trupin tuaj, pasi ajo është ngjyrë paqeje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ja-pse-uleset-e-aeroplaneve-kane-ngjyre-te-kalter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala