Ja kush janë deputetët e PAN në bazë të 73 përqind të votave të procesuara (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

kadria vitamina

Tashmë është e sigurt se koalicioni parazgjedhor PAN ka fituar 39 deputetë në Parlamentin e Kosovës. Rezultatet e 73 për qind të votave të procesuar të koalicionit kanë nxjerrë më të votuarit e koalicionit.

Nga ky koalicion, PDK ka siguruar 21 vende në Kuvend, Aleanca 10, ndërsa Nisma ka marrë tetë mandate.

Në bazë të një liste që ka siguruar Gazeta Express, kreu i kësaj partie Kadri Veseli, që ishte bartësi i listës, është më i votuari kësaj liste me 89.281. pas tij i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, me 73.415 vota

Këta janë 10 më të votuarit e koalicionit PAN:

Kadri Veseli 89 mijë e 281

Ramush Haradinaj 73 mijë 415

Daut Haradinaj 22 mijë 457

Fatmir Limaj 21 mijë  745

Enver Hoxhaj 17 mijë e 281

Elmi Reçica 13 mijë e 445

Memli Krasniqi 13 mijë e 347

Sala Berisha-Shala 12 mijë e 510

Mërgim Lushtaku 12 mijë e 419

Teuta Haxhiu 11 mijë e 150

Andin Hoti 10 mijë e 025

Kjo është lista e plotë:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ja-kush-jane-deputetet-e-pan-ne-baze-te-73-perqind-te-votave-te-procesuara-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala