Ja kujt iu dha kontrata me vlerë 130 mijë euro në Komunën e Podujevës

Autori:Gazeta Fjala

Podujeva

Komuna e Podujevës ka planifikuar të shpenzoj mbi 130 mijë euro në furnizim me material hargjues për nevoja të institucioneve komunale.

Kohëzgjatja e kontratës e cila është nënshkruar me kompaninë “Fusha” është 24 muaj.
Megjithëse ishte planifikuar që saktësisht kjo kontratë të kishte vlerën deri në 136.860,00 euro, kontrata e nënshkruar ka vlerën 104.089,70 euro, shkruan gazeta inFokus.

Kompania “Fusha” kishte ofertën më të ulët, ndërsa vlera më e lartë e ofruar në këtë tender ishte 118.801,17 euro. /Gazeta inFokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ja-kujt-iu-dha-kontrata-me-vlere-130-mije-euro-ne-komunen-e-podujeves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala