Ja cili ishte urimi i Astrit Deharit për vitin 2016

Autori:Gazeta Fjala

astrit-730x440-780x439

Një vit më parë, aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, i vdekur në burgun e Prizrenit, Astrit Dehari, kishte një urim të veçantë për vitin e ri.

Ai uronte të burgosurit dhe të dënuarit politik pa e meduar se edhe vetë do të ishte njëri nga ta. Dehari ishte i bindur se 2016-ta do të jetë vit i rrëzimit të Qeverisë, derisa në urim nuk i harronte skamnorët, të cilët nuk kishin ku të flenë e cfarë të hanë atë natë. /Gazeta Fjala/

astrit dehari

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ja-cili-ishte-urimi-i-astrit-deharit-per-vitin-2016/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala