Ismaili: Çmimet për barnat që blihen nga MSH do të jenë referente me tregon në rajon

Autori:Gazeta Fjala

ismaili_1512648941-7339419

Në ditën e katërt të Javës Kundër Korrupsionit, organizatat joqeveritare mbajtën tryezën e radhës. Tema e këtij diskutimi ishte “Farmacia pa ilaç”.

Pjesëmarrës në tryezë gjatë ditës së sotme ishte edhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

Ai deklaroi se çmimet për barnat që blihen nga Ministria e Shëndetësisë duhet të jenë referente me tregun në rajon, në mënyrë që paraja e taksapaguesve të mos shpenzohet për pasurim të paligjshëm të individëve.

“Çmimet për barnat që blihen nga Ministria e Shëndetësisë duhet të jenë referente me tregun në rajon, në mënyrë që paraja e taksapaguesve të mos shpenzohet për pasurim të paligjshëm të individëve. Ky është interes i gjithë qytetarëve, i personelit mjekësor dhe është, po ashtu, obligim i imi”, ka thënë Ismaili.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ismaili-cmimet-per-barnat-qe-blihen-nga-msh-do-te-jene-referente-me-tregon-ne-rajon/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala