ISIS po trafikon edhe organe

Autori:Gazeta Fjala

3893D8D400000578-3796719-Lucrative_The_terror_organisation_even_set_up_a_specialist_organ-a-24_1474296118318

ISIS-i ka vjedhur rreth 23 organe njerëzore nga pjesëtarët e vet të vdekur e të lënduar në provincën e Nineveh në Irak, më qëllim trafikimin e organeve.

Një burim ka thënë për një medium irakian, se në mënyrë që të gjejnë financa të shpejta, militantët e ISIS-it po sheshin organet e pjesëtarëve të tyre.

Njësia speciale që funksionon në kuadër të ISIS-it ka arritur të vjedhë organet e të lënduarve që po qëndronin në spitalet e Ninevehut, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Kjo ka ndodhur për shkak se ISIS në Irak ka humbur një pjesë të madhe të burimeve financiare nga shitja e naftës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isis-po-trafikon-edhe-organe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala