ISIS po tkurret

Autori:Gazeta Fjala

isis

ISIS e ka humbur më shumë se një çerek të territorit që dikur kontrollonte në Siri dhe Irak, sipas një studimi të ri.

Analizat e analistëve të mbrojtjes “IHS” tregojnë se kontrolli i këtij grupi terrorist ka rënë për 28% që nga pika më e lartë e saj në janar të vitit 2015, transmeton Express.

Në nëntë muajt e parë të këtij viti, territori i kontrolluar nga ISIS ka rënë për 78.000 kilometra katror.

Por, humbjet e ISIS janë zvogëluar në re muajt e fundit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isis-po-tkurret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala