ISIS konfirmon: U vra ekzekutuesi i sulmit në Berlin

Autori:Gazeta Fjala

isis-1

Shteti Islamik nëpërmjet agjencisë së saj të lajmeve Amak ka konfirmuar se në Milano është vrarë Anis Amri, i dyshuari për sulmin në Tregun  e Krishtlindjeve në Berlin të hënën që la të vdekur 12 dhe plagosi më shumë se 50 persona.

“Ekzekutuesi i sulmit në Berlin ka bërë edhe nëj sulm tjetër mbi policinë italiane në Milano dhe u vra në një shkëmbim zjarri” , thuhet në njoftimin e publikuar në këtë agjenci, raporton Reuters.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isis-konfirmon-u-vra-ekzekutuesi-i-sulmit-ne-berlin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala