ISIS detyron fëmijët t’iu bashkohen

Autori:Gazeta Fjala

fmije isis

Ata i kërcënojnë se do t’i dhunojnë nëse ata kundërshtojnë, mirëpo edhe pasi iu bashkohen ata abuzojnë me ta gjithsesi.

Është bërë e ditur se terroristët e ISIS-it po përdorin dhunimin e fëmijëve për të detyruar ushtarët e rinj për t’ju bashkuar radhëve të tyre, shkruan DailyMail.

Fëmijët ushtarë kërcënohen me sulme seksuale për t’i detyruar ata të bashkohen me ISIS-in.  Por kur ata iu bashkohen, xhirohen teksa i dhunojnë dhe u thonë se videot do publikohen nëse ata largohen nga fushëbeteja.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isis-detyron-femijet-tiu-bashkohen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala