ISIS dëbohet nga një qytet në Libi

Autori:Gazeta Fjala

140826-isis-jms-1546-fc6f8bd56836968b458248972171386c

Militantët organizatës terroriste ISIS kanë humbur betejën që të mbajnë qytetin e Sirte të Libisë nën kontroll, shkruan The Independent.

Janë forcat pro-qeveritare në Libi që kanë thënë se kanë shtyrë forcat militante që të lëshojnë këtë qytet.

Ata kanë treguar se kanë marrë kontrollin e qytetit dhe se beteja tashmë ka përfunduar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isis-debohet-nga-nje-qytet-ne-libi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala