Ish-ylli i PSG-së: Reputacioni im nuk ma mundësoi kalimin të Barcelona

Autori:Gazeta Fjala

psg

Paris Saint-Germain e shiti Serge Aurierin te Tottenham gjatë verës së kaluar, por mbrojtësi i krahut të djathtë shumë lehtë ka mundur të përfundonte te Barcelona sikur mos të kishte pasur një të kaluar kundërthënëse.

Aurier, 24=vjeçar, ka pohuar se ishte në bisedime të avancuara me Barcelonën, por marrëveshja kishte dështuar për shkak të kaluarës së tij me ligjin dhe sjelljeve jashtë fushës së lojës, shkruan Marca, përcjell Express.

“Jam i sigurt [Barcelona u largua për shkak të reputacionit tim] sepse e njëjta ka ndodhur edhe me klubet që kam biseduar”, ka thënë ai.

“Në kohën kur isha në bisedime me Barcelonën, u bëra temë diskutimi dhe reputacioni im ishte problemi. Ata nuk ishin të sigurt nëse do të reagoja ndryshe nëse do të shkoja te Barça”, ka shtuar ai.

Por, një zëdhënës i Barcelonës më parë e ka mohuar se klubi ka qenë në bisedime me përfaqësuesin e Bregut të fildishtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ish-ylli-i-psg-se-reputacioni-im-nuk-ma-mundesoi-kalimin-te-barcelona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala