Ish punëtorët e KEDS edhe sot në protestë

Autori:Gazeta Fjala

keds-1-690x380

Dhjetëra ish punëtorë të KEDS, vazhduan protestën para ndërtesës së këtij institucioni edhe gjatë ditës së sotme.

Sipas tyre kjo protestë është forma e vetme për të shprehur revoltën ndaj  zyrtarëve dhe menaxhmentit të kësaj kompanie, njofton Klan Kosova.

KEDS muaj më parë largoi nga puna 95 punëtorë.14800742_10154422378902911_958726528_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ish-punetoret-e-keds-edhe-sot-ne-proteste/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala