Ish-eprori i UÇK-së refuzon ndihmën nga Qeveria

Autori:Gazeta Fjala

83705-852x460

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Maloku është shtrirë në spital në Slloveni.

Lidhur me sëmundjen e Malokut, Qeveria e Republikës kishte planifikuar ta ndaj një shumë për shërimin e tij.

Mirëpo, Maloku, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, refuzoi që t’i jepen para nga buxheti i shtetit.

Arsyetimi i ushtarakut ka qenë se “parat janë të popullit të Kosovës dhe se i dhimbset”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ish-eprori-i-uck-se-refuzon-ndihmen-nga-qeveria/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala