“Isco ndër më të mirët në botë”

Autori:Gazeta Fjala

isco

Kryetrajneri i Spanjës, Julen Lopetegui beson se, Isco është prej futbollistëve më të mirë që ka luajtur në mesfushën e Real Madrid.

25 vjeçari ka pasur një paraqitje shumë të mirë në miqësoren kundër Costa Rica të cilën Spanja e fitoi me rezultat 5:0.

“Isco është lojtar që bën pjesë në elitën e futbollistëve”, është shprehur Lopetegui.

“E them këtë pasi që ai vazhdimisht është në nivelin më të lartë, që jo gjithkush mund ta arrijë”, është shprehur ai.

“Nuk dyshoj në të. Ai ka ambicie, qëndrim, kualitet dhe mentalitet të fortë”, ka shtuar më tej kryetrajneri spanjoll.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/isco-nder-me-te-miret-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala