Interpol: Në Mesdhe zbulohen të dyshuar për terrorizëm

Autori:Gazeta Fjala

thumbnail_r23_8347

Interpol ka zbuluar më shumë se 10 terroristë të huaj të dyshuar që udhëtojnë përmes Detit Mesdhe, njoftoi sot organizata ndërkombëtare e policisë.

Në deklaratë thuhet se gjatë një prej operacioneve të koordinuara detare kufitare të 31 gjurmëve hetimore, më shumë se 12 çuan në zbulimin e lëvizjeve të terroristëve të dyshuar, raporton Reuters.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/interpol-ne-mesdhe-zbulohen-te-dyshuar-per-terrorizem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala