Inspeksioni në aksion, gjobit edhe një tjetër kompani

Autori:Gazeta Fjala

74209829_10220321572612067_1345462088167849984_n-852x460

Inspektoriati në komunën e Prishtinës nuk ndalet me gjoba për sektorin e ndërtimit.
Drejtori i inspektoriatit për Prishtinë, Adonis Tahiri ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka shqiptuar një gjobë në vlerë prej 500 euro për një kompani private.

Kjo pasi që vendpunishtja ishte pasigurtë, dhe për ndotje të mjedisit, shkruan gazeta inFokus.

“Leje të rrënimit? Po, Leje të ndërtimit? – Po, Ndotje të mjedisit? – Po. Masa të sigurisë në vendpunishte? – Jo. Gjobë? – Gjithsesi!”, ka shkruar Tahiri./Gazeta inFokus/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/inspeksioni-ne-aksion-gjobit-edhe-nje-tjeter-kompani/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala