Ilir Deda: Demarkacionin nuk e votoj

Autori:Gazeta Fjala

ilir-deda1

Deputeti i pavarur u Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda e ka deklaruar votën e tij për seancën e 1 shtatorit, ku në votim do të hidhet demarkacioni i kufirit me Malin me Zi.

“Nuk e votoj demarkacionin”, ka qenë shkurt përgjigja e Dedës për klankosova.tv.

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, kohë më parë kishte deklaruar se vendosja si kusht i Bashkimit Evropian, që votimi i demarkacionit të jetë kusht për liberalizimin e vizave është i padrejtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ilir-deda-demarkacionin-nuk-e-votoj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala