Hulumtuesi i Bitcoin me paralajmërim për investitorët

Autori:Gazeta Fjala

bitc

Drejtori i hulumtimit në Qendrën e monedhave, Peter Van Valkenburgh, ka lëshuar një paralajmërim për investitorët potencialë të ‘letrave më vlerë’ dhe monedhave virtuale.

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe të ardhurave të Hong Kongut (SFC) zbuluan disa letra paralajmëruese për shkëmbimet e fshehta të disa agjencive të cilat shesin produktet e tyre, në këmbim të Bitcoin dhe Ethereum .

Ky veprim është pjesë e një përpjekjeje për të paralajmëruar investitorët rreth rreziqeve të tregtimit në valutat virtuale.

Valkenburgh ka thënë se “Këto agjenci bëjnë të pamundurën për të bindur njerëzit të jenë pjesë e tregtimit e mallit të tyre në këmbim të monedhave virtuale”

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/hulumtuesi-i-bitcoin-me-paralajmerim-per-investitoret-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala