Hoti: Haradinajn i ka kaluar koha, një kryeministër si ai është fatkeqësi

Autori:Gazeta Fjala

Avdullah-Hoti-ministër-i-Financave-1-650x358

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur kritik për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës, ai ka thënë se është fatkeqësi për Kosovën që e ka kryeministër dikë si Haradinajn.

“Sjelljet e tij nuk janë parlamentare; nuk i shkojnë për shtati pozitës së tij. Është totalisht joserioz në pozitën që e ka. Është fatkeqësi për vendin që e ka një kryeministër të tillë”, pohoi Hoti.“Haradinajt i ka kaluar koha. Ai nuk i koncepton dot nevojat që i kanë kosovarët në vitin 2017. As ai, e as ekipi i tij”.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/hoti-haradinajn-i-ka-kaluar-koha-nje-kryeminister-si-ai-eshte-fatkeqesi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala