Hollande: Nuk jam i sigurt nëse do të pranoj Putinin në Paris

Autori:Gazeta Fjala

francois-hollande-le-monde-nuit-blanche

Presidenti francez François Hollande tha se ata që qëndrojnë pas “krimeve të luftës”, të kryera në qytetin sirian të Halepit do japin llogari për veprimet e tyre para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, raporton Anadolu Agency.

“Popullata e Halepit është viktimë e krimeve të luftës.

Kryerësit e tyre do të përgjigjen para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë”, tha presidenti francez, në një intervistë për televizionin francez TF1, i cili do të transmetohet të hënën në mbrëmje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/hollande-nuk-jam-i-sigurt-nese-do-te-pranoj-putinin-ne-paris/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala