Krerët shqiptar musliman vizitojnë hasanbegun

Autori:Gazeta Fjala

Rexhepi-Bruçaj-Ternava-780x439

Në Hasanbeg të Shkupit sot kanë qëndruar kryetarët e bashkësive islame të Shqipërisë, Skender Bruçaj, ai i Kosovës, Naim Tërnava dhe Sulejman Rexhepi nga BFI e Maqedonisë, transmeton Telegrafi.

Zhurnal bën të ditur se tre kryetarët e bashkësive fetare janë njoftuar për së afërmi me dëmet dhe pasojat e përmbytjeve, që rezultuan me 23 të vdekur dhe një foshnje 16 muajshe të zhdukur.

Krerët e komuniteteve islame kanë premtuar ndihmë në sanimin e dëmeve dhe kthimin e jetës në normalitet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/hasanbegu-u-vizitua-nga-kreret-e-bashkesive-islame-te-shqiperise-kosoves-dhe-maqedonise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala