Haradinaj: Prokurorët do të duhej të merreshin me vrasjet e pasluftës, jo të bëhet spektakël medial

Autori:Gazeta Fjala

Ramush-Haradinaj-5-1

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbetur i habitur me ato se çfarë ka deklaruar dëshmitari i mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, i cili foli për vrasjet e pasluftës.

Haradina në një konferencë për media ka thënë se është shqetësuese si dali deklarime të tilla në publik, kur ato është dashur të jenë materie e gjyqtarëve dhe prokurove, e jo të bëhet spektakël mediatik

“U habita me deklarimet e tij, të gjitha ato deklarata është dashur të jenë materie e gjyqtarëve e prokurorëve, e jo të bëhej spektakël medial”, ka thënë Haradinaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/haradinaj-prokuroret-do-te-duhej-te-merreshin-me-vrasjet-e-pasluftes-jo-te-behet-spektakel-medial/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala