Haradinaj kA�rkon A�rrA�njosjen e haraA�it

Autori:Gazeta Fjala

auto-ramush-haradinaj-61492869315_1509633566-4794079

Kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj ka kA�rkuar nga akterA�t e sigurisA� dhe rendit qA� tA� A�rrA�njosin haraA�in e fajden nA� vend.

Haradinaj ka thA�nA� se A�shtA� kundA�r dukurive negative, tA� cilat qojnA� tek sjelljet devijonte nA� shoqA�ri.

Kryeministi ka thA�nA� se do tA� jetA� mbA�shtetA�s i sigurisA� dhe zbatimit tA� ligjit

Postimi i plotA� i Kryeministrit:

Me akterA�t kryesorA� tA� sigurisA� dhe rendit nA� KosovA� diskutuam pA�r shtimin e masave nA� luftA�n kundA�r dukurive dhe trendeve negative nA� vend.

KA�rkova nga tA� gjithA� krerA�t e kA�tij sektori, A�rrA�njosjen e dukurive tA� haraA�it dhe fajdeve. Poashtu, tA� ndA�rmirren masa pA�r kontrollin e narkotikA�ve nA� shkolla, si dhe tA� parandalohen vetA�vrasjet, aksidentet nA� trafik dhe vjedhjet nA� KosovA�.

Qeveria e KosovA�s A�shtA� nA� krah tA� tA� gjithA� mekanizmave tA� sigurisA� pA�r forcimin e zbatimit tA� ligjit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/haradinaj-kerkon-crrenjosjen-e-haracit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala