Hamza nuk sheh problem buxhetor për transformimin e FSK-së në ushtri

Autori:Gazeta Fjala

hamzai-650x358

Ministi i Financave, Bedri Hamza, është shprehur i sigurt se shndërrimi i Forcave të Sigurimit të Kosovës në ushtri nuk do të jetë problem i buxhetit në aspektin financiar.

“Sa i përket çështjes së shndërrimit të FKS-së në ushtri, ju siguroj se aspekti financiar i buxhetit nuk ka me qenë problem për transformimin e FSK-së në ushtri”, tha sot Hamza në foltoren e Kuvendit.Madje, ai vijoi duke thënë se kjo ka mundur të kryhej më herët sikur të kishin qenë më vizionarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/hamza-nuk-sheh-problem-buxhetor-per-transformimin-e-fsk-se-ne-ushtri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala