Guardiola thyen rekordin e trajnerëve në Premierligë

Autori:Gazeta Fjala

guardiola

Pep Guardiola është shpallur menaxheri më i mirë në Premierligë, për muajin dhjetor.

Kjo është hera e parë në histori të garës që një trajner shpallet më i miri për herën e katërt të njëpasnjëshme.

Guardiola u shpall më i miri edhe në shtator, tetor e nëntor derisa skuadra e tij u vërshua nga lëvdatat pas fillimit fantastik të sezonit në Premierligë, përcjell “lajmi.net”.

Man City fitoi shtatë dhe barazoi një nga tetë duelet e muajit të kaluar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/guardiola-thyen-rekordin-e-trajnereve-ne-premierlige/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala