Gruaja që është alergjike ndaj ujit

Autori:Gazeta Fjala

57301_uji-e-madhe

Rachel zgjohet në mëngjes dhe e pi një lloj helmi që i ngjason në një gotë të mbushur me hithra thumbues. Më vonë gjatë ditës disa pikëza të këtij helmi nisën të binin nga qielli.

Në qendrën lokale argëtuese ajo i shikon të tjerët teksa spërkaten përreth një pishine, shkruan BBC, transmeton “Koha Ditore”. Ata nuk duket se ia kushtonin shumë vëmendjen e tyre Rachelit, por kur ajo e vendosi këmbën brenda pishinës, ajo që e priti ishte përballimi me një dhembje djegëse.

Jo, ky nuk është ndonjë realitet bizar alternativ. Kjo është bota e Rachel Warwick, e cila është alergjike ndaj ujit.

“Ferri”

Kjo është një botë e tillë ku dushi relaksues është një çështje ankthi nate ndërsa zhytja në ujërat tropikalë është po aq e dhembshme sa edhe fërkimi i trupit me zbardhues.

“Kështu unë e paramendoj ferrin”, thotë ajo…

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/gruaja-qe-eshte-alergjike-ndaj-ujit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala