Gjykata lëshon urdhërarrest, Kurti pi kafe në Vjenë (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

Albin-Kurti1

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar sot urdhërarrest për Albin Kurtin për shkak të mos pranisë së tij në seancës gjyqësore për lëshimin e gazit lotsjellës në Kuvend

Më herët, është raportuar se Albin Kurti ka shkuar në Vjenë të Austrisë, mirëpo tani Lëvizja Vetëvendosje përmes faqes së saj, ka publikuar një fotografi të Kurtit duke pirë kafe në një lokal atje.

Kryetari i “Vetëvendosjes”, Visar Ymeri, në një postim në Facebook ka kërkuar anulimin e urdhrit për arrestimin e Albin Kurtit, kështu duke e quajtur të pa bazë dhe jo ligjor.

Shikoni fotografinë:

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/gjykata-leshon-urdherarrest-kurti-pi-kafe-ne-vjene-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala