Gjuriq ankohet në Prishtinën për dialogun

Autori:Gazeta Fjala

gjuriq-1

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me  Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e  informoi për rrjedhën e dialogut me Prishtinën dhe theksoi se Beogradi nuk ka partner zbatues nga ana tjetër për muaj të tërë.

Sipas tij, Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën dhe është i angazhuar vazhdimisht për zgjidhjen e të gjitha mosmarrëveshjeve, si dhe problemet e popullit serb në Kosovë, në mënyrë paqësore dhe demokratike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/gjuriq-ankohet-ne-prishtinen-per-dialogun/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala