Gjermania kërkon 200 punëtor nga Kosova (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

sektori-publik-punesimi-600x400

Të gjithë ata që kanë të përfunduar shkollimin e mesëm për infermieri dhe njohin gjuhën gjermane mund të gjejnë punë me orar të plotë në Gjermani.

Në njoftimin e bërë publik përmes qendrave të punësimit social në Kosovë, kërkohen 200 kandidatët, të cilët jo domosdo duhet të kenë përvojë punë paraprake ndërsa do të paguhen 1500 euro në muaj, shkruan Gazeta Fjala.

Konkursi mbetet i hapur deri më 17 qershor të vitit 2017 për  ndihmës profesional  të infermierisë./Gazeta Fjala/

pune

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/gjermania-kerkon-200-punetor-nga-kosova-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala