‘Fshati i dëborës’ në veri të Kinës

Autori:Gazeta Fjala

auto_2dc20b59-6e69-4ad7-95b2-5f4a9f91d9671512297902

Një borë e rëndë e ka transformuar një fshat në veri të Kinës në një botë magjike përrallash.

Fshati Xuexiang , që do të thotë fshati i dëborës, ëhstë kthyer në një pikë turistike shumë tërheqëse falë pamjeve të mrekullueshme që i ka dhuruar dëbora.

1 2 3 4

/syri.net/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/fshati-i-debores-ne-veri-te-kines/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala