Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj!

Autori:Gazeta Fjala

45E017B500000578-5036391-image-a-20_1509473176122

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh.

Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani.

Hulumtuesit thonë po ashtu se ata që vizitojnë vendet rurale dhe bregdetare janë më të përmbajtura psikologjikisht se ata që marrin një udhëtim në një hapësirë të gjelbër urbane.

U zbulua gjithashtu se vizitat në zonat natyrore të statusit të mbrojtur ose të caktuar si parqet kombëtare sjellin një mirëqenie të përmirësuar mendore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/fshati-dhe-plazhi-u-bejne-mire-trurit-tuaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala