Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

formacioni-i-javes111-780x439 (1)

Ka përfunduar java e 15-të në elitën e futbollit anglez.

Chelsea ka shënuar një fitore minimale 1-0 ndaj WBA-së për ta ruajtur lidershipin në Angli.

Ndërkohë fitore tejet të vlefshme shënoi edhe Manchester United 1-0 ndaj Tottenham Hotspurs, ndërkohë Arsenali triumfoi me lehtësi ndaj Stoke Cityt.

Liverpool dështoi të triumfoi ndaj West Ham duke luajtur baras 2-2, ndërsa kampioni në fuqi Leicester City triumfoi 4-2 ndaj pretendentit për titull, Manchester City.

Në formacionin e javës në Angli të publikuar nga ‘goal.com’, ka shumë befasi pasi nga lideri i Anglisë nuk është përfshirë asnjë lojtar ashtu si nga Liverpool.

United prezantohet me dy futbollistë siç janë Phil Jones dhe Ander Herrera, ndërsa nga Arsenali është vetëm Mesut Ozil.formacioni-i-javes111

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/formacioni-i-javes-ne-ligen-premier-foto-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala