Flamuri shqiptar një nga më të vjetrit në botë

Autori:Gazeta Fjala

flamuri67

Flamuri i Shqipërisë është bërë më 1443 dhe kështu që ka arritur të futet në listëne flamujve më të vjetër në botë.

Lista kryesohet nga flamuri i Skocisë i cili ësht krijuar në vitin 832 dhe njihet edhe si flamuri më i vjetër në botë.

Më pas ndiqet nga flamuriAurstriak në 1230 dhe i Letonisë në 1280.

I katërti në listë është flamuri i Danimarkës i krijuar në 1370 ose pak më herët.

I pesti në listë është flamuri kuq e z i Shqipërisë sipas patriotëood.com
Kjo listë vërteton edhe njëherë vjetërsinë e popullit shqiptar dhe peshën e këtij kombi. /albeu.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/flamuri-shqiptar-nje-nga-me-te-vjetrit-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala