Flamuri i Serbisë në mes të flamujve të Kosovës dhe Shqipërisë (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

festivali-650x358
Në Bujanoc ka filluar Festivali Ballkanik i Folklorit ku po marrin pjesë shoqata nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia e Bosnja.
 Pranë Qendrës së Kulturës në Bujanoc, fëmijët pjesëmarrës janë fotografuar duke mbajtur flamujt e shteteve të tyre, transmeton lajmi.net

Siç shihet në foto, fëmijët nga Kosova mbajnë flamurin e Kosovës, ndërkaq, përkrah tyre janë fëmijët serbë dhe ata shqiptarë po ashtu me flamujt e tyre përkatës.

festivali-1festivali-2 festivali

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/flamuri-i-serbise-ne-mes-te-flamujve-te-kosoves-dhe-shqiperise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala