Fermerëve të Shtërpcës u premtohet lajthi e arra

Autori:Gazeta Fjala

lajthia-balline

Zëvendësministri i Ministrisë së Bujqësisë, Vezir Januzi, të premten ka vizituar  bujqit dhe fermerët e Komunës së Shtërpcës.

Në takimin e zhvilluar në fshatin Firajë të kësaj komune, ai ka diskutuar rreth mundësive të investimeve në këtë zonë.

Januzi ka dëgjuar problemet e fermerëve të kësaj ane dhe ka premtuar që në të ardhmen Ministria e Bujqësisë do të investoi në projekte  konkret për mbjelljen e fidanëve të lajthive dhe arrave./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/fermereve-te-shterpces-u-premtohet-lajthi-e-arra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala