Federata angleze me ligj të ri kundër simulimeve

Autori:Gazeta Fjala

96103111_ramirez_gettyhghjghgh

Futbollistët që do të simulojnë në futbollin anglez do të dënohen nga Federata Angleze që nga stinori i ardhshëm.

Nën rregullat e reja, të aprovuara nga trupi qeverisës në takimin e tyre vjetor të enjten, një panel do t’i rishikojë videot çd të hënë që të shikojë rastet e simulimeve.

Secili lojtar që gjendet unanimisht fajtor për simulim do të suspendohet.

FA bëri të ditur që do t’i kalojë reformat që i ka propozuar në Mars, pas kritikave të shumta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/federata-angleze-me-ligj-te-ri-kunder-simulimeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala