Faton Abdullahu për Lutfi Hazirin: Detyrë e re e tij është që ta bëjë president Isa Mustafën

Autori:Gazeta Fjala

auto-850x636-faton14744351521475604709-850x460

Analisti politik, Faton Abdullahu në një debat thotë për Lutfi Hazirin, nënkryetar i LDK-së, se detyrë e re e tij është që ta bëjë Isa Mustafën president, ndërsa për këtë të shpërblehet me postin e kryetarit të partisë.

Ai flet edhe për Vjosa Osmanin, kandidate për kryeministre nga LDK-ja për të cilën thotë se nuk është as e dyta dhe as e treta në LDK sa i përket marrjes së vendimeve.

““Duke kundërshtuar të gjithë ajo me ato vota që i ka fitu LDK’ja ka marrë ato vota, nuk është ajo që po vendos as e dyta as e treta, ne po flasim për Lutfi Hazirin ka një detyrë të re që ta bëjë president Isa Mustafën e më pas që të shpërblehet nga ai me postin e kryetarit të partisë”, tha Abdullahu në Debat Plus./Gazeta inFokus/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/faton-abdullahu-per-lutfi-hazirin-detyre-e-re-e-tij-eshte-qe-ta-beje-president-isa-mustafen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala