Facebook me kërkesë të re

Autori:Gazeta Fjala

facebook_1512399508-8615605

Facebook ka njoftuar të gjithë përdoruesi e tij që të vendosin foton e tyre në profil, pasi në të kundërt do tu mbyllet llogaria.

Kjo ka ardhur pasi Facebook kërkon që të kontrollojë të gjithë personat me adresa false duke parandaluar kështu probleme të ndryshme që kanë të bëjnë me kërcënimet, ngacmimet apo kanosje të tjera.

Facebook kërkon që fotoja e profilit të jetë e qartë dhe të tregojë tiparet e fytyrës së përdoruesit, nëse personat që kanë akses në këtë rrjet social nuk e përmbushin këtë kusht atëherë llogaria e tyre do të mbyllet.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/facebook-me-kerkese-te-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala