Eriksen vazhdon të kërkojë largimin: Do doja të vendosja si në lojën Futboll Menaxher

Autori:Gazeta Fjala

17990108-0-image-a-26_1567462935976

Christian Eriksen nuk është penduar pse ka dalur publikisht me dëshirën për t’u larguar nga Tottenham, por ka shprehur zhgënjim pse nuk u arrit asgjë.

Eriksen pranoi në qershor se ai ishte në kohën e karrierës ku mund të dëshironte të provonte diçka të re’ pas gjashtë viteve në Spurs.

Megjithë inkurajimin që i dha klubeve që ishin të interesuar për të – Real Madrid, Juventus dhe Paris Saint-Germain – nuk u arrit asnjë marrëveshje,

Danezi, 27 vjeç, tha: ”Jo nuk ishte gabim por është futboll dhe nuk e di kurrë se çfarë ndodh në futboll dhe shumë gjëra futen gjithmonë në lojë”.

“Unë do dëshiroja që të vendosja ashtu si në lojën Futboll Menaxher, por për fat të keq nuk mundem”.

Kontrata e Eriksen skadon verën e ardhshme dhe ai do të jetë i lirë të nënshkruajë një parakontratë për t’u bashkuar me një klub tjetër nga janari.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/eriksen-vazhdon-te-kerkoje-largimin-do-doja-te-vendosja-si-ne-lojen-futboll-menaxher/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala