Eriksen ndal bisedimet për kontratë të re me Tottenhamin

Autori:Zekirja Shabani

tt4

Ylli i Tottenhamit, Christian Eriksen ende nuk ka ngritur trofe me Tottenahmin që persë vite dhe ky do të jetë problemi më i madh për Spurs, të cilët dëshirojnë që t’ia zgjasin kontratën lojtarit, e cila i skadon në fund të 2020’ës

Sipas një lajmi të botuar në Marca, mesfushori danez i ka ndërprerë bisedimet për kontratë të re pasi që Real Madridi ka treguar interes për mesfushorin e Tottenhamit, derisa ka vënë kontaktet preliminare me gjigantët e La Ligas.

Real Madridi mund ta shes Luka Modricin sezonin e ardhshëm pasi që Florentino Perez thuhet se nuk është i ionteresuar që t’ia zgjat më kontratën yllit kroat. Eriksen shihet si zëvendësues i tij. Ylli i Danimarkës dëshiron që të fitojë trofe, për këtë ai është duke e marrë në konsideratë largimin nga Londra Veriore.

Situata po ashtu ka vënë në alarm Juventusin, pasi që Zonja e Vjetër është një adhuruese e madhe e yllit të mesfushës së Tottenhamit. Këto mund të jenë muajt e fundit të Christian Eriksen si lojtar i Tottenhamit edhe pse Spurs nuk pritet që ta lënë atë te largohet lirë.

Sipas Marcas, deri me tani, Daniel Levy ka kërkuar 250 milionë euro për yllin e tij.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/eriksen-ndal-bisedimet-per-kontrate-te-re-me-tottenhamin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala