Embiid do t’i fitojë 150 milionë për pesë vjet te Philly

Autori:Gazeta Fjala

joel-embiid-layup

Basketbollisti Joel Embiid do të fitojë 148 milionë dollarë për pesë vjet te skuadra e tij, Philadelphia 78ers.

Një person që ka njohuri për këtë situatë i tha The Associated Press që Embiid dhe Sixers janë pajtuar për ta nënshkruar zgjatjen e kontratës.

Ai foli në kushte anonimiteti të hënën sepse kontrata ende nuk është njoftuar zyrtarisht, shrkaun në faqen e NBA-së.

Zgjatja e kësaj kontrate fillon nga sezoni 2018-2019, dhe ai do të fitojë 6.1 milionë dollarë këtë sezon, në vitin e fundit të kotnratës së tij të parë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/embiid-do-ti-fitoje-150-milione-per-pese-vjet-te-philly/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala